Poradnik w pigułce

Jak działa Prosta Spółka Akcyjna?

Jak działa Prosta Spółka Akcyjna?

Prosta Spółka Akcyjna to połączenie korzyści dostępnych dotychczas dla akcjonariuszy spółek akcyjnych i prostej formy prawnej, którą dotychczas mogli cieszyć się wspólnicy spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Prosta Spółka Akcyjna łączy w sobie innowacyjne rozwiązania prawne.

Kiedy warto przekształcić działalność w Prostą Spółkę Akcyjną?

Zawsze wtedy, gdy zależy Ci na rozwoju Twojej firmy oraz ograniczeniu ryzyka biznesowego. Prosta Spółka Akcyjna sprawdzi się jako forma prawna dla innowacyjnych przedsięwzięć, takich jak start-upy, firmy konsultingowe, firmy z branży IT, e-commerce czy nowych mediów, ale nie tylko! Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy Prosta Spółka Akcyjna jest dla Ciebie i co mógłbyś zyskać dzięki przekształceniu Twojej firmy – zapraszamy do kontaktu!

Dlaczego warto?

Rejestracja Prostej Spółki Akcyjnej może odbyć się całkowicie online. To spółka „prosta w obsłudze” i maksymalnie odformalizowana, dzięki czmu możesz skupić się na rozwoju swojego biznesu bez zbędnych formalności. Spółka ta pozwala na emitowanie akcji, dzięki czemu możesz z łatwością pozyskać finansowanie na rozwój swojego projektu. Prosta Spółka Akcyjna umożliwia przede wszystkim zabezpieczenie Ciebie i Twojego majątku prywatnego.

Atuty Prostej Spółki Akcyjnej

Vivamus in diam turpis. In condimentum maximus tristique. Maecenas non laoreet odio. Fusce lobortis porttitor purus, vel vestibulum libero pharetra vel. Pellentesque lorem augue.

Tania

Koszty obsługi Prostej Spółki Akcyjnej nie odbiegają od kosztów obsługi dobrze znanych i lubianych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, jednocześnie są dużo mniejsze niż w przypadku tradycyjnej spółki akcyjnej.

Bezpieczna

Prowadząc biznes w formie Prostej Spółki Akcyjnej chronisz siebie i swój majątek prywatny przed ryzykiem niepowodzenia Twojego biznesu. To spółka ponosi odpowiedzialność za zaciągnięte zobowiązania. Status akcjonariusza Prostej Spółki Akcyjnej gwarantuje, że ryzykujesz jedynie wkładem, który wniosłeś do spółki.

Idealna dla startupów

Stworzona jako innowacyjne rozwiązanie prawne, które ma ułatwić życie startupom. Brak minimalnego kapitału zakładowego czy możliwość przyznania akcji za pracę wykonaną na rzecz spółki,  abyś mógł łatwiej realizować swój projekt. Prosta Spółka Akcyjna to wygodne narzędzie, które umożliwi Tobie i Twojemu projektowi szybszy rozwój oraz działanie zgodne z literą prawa.

⸻ Partnerzy serwisu

Wsparcie merytoryczne zapewniają:

Dział Prawny
Prosta-spółka.pl

prawny@prosta-spolka.pl
+48 795 773 277

Biuro Rachunkowe
TAXO

kontakt@taxo-acc.pl
+48 61 30 70 177